Bilgisayar kullanımı ve internetin yaygınlaşması bilişim suçları kavramını da ortaya çıkarmıştır. Bilgisayar üzerinden yapılan dolandırıcılık, şantaj, sistemleri engelleme, özel bilgileri paylaşma gibi birçok suçun, yasada tanımlanarak cezalandırılması birkaç yıllık bir geçmişle başlamıştır. TCK 243. ve 245. maddelerinde düzenlenen bilişim suçları, halen kanun açıkları olan suçlar grubundadır. Ankara bilişim avukatı olarak, bilişim hukukuna ilişkin davaları uzman kadromuz ile takip etmekteyiz.

Siber Suçlar

Sistemleri engelleme, bozma, erişilmez kılma, verilerle oynama, banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması, yasak programlar, bilişim sistemlerine girme gibi durumlar siber suçlar  (bilişim suçları)  kapsamına girmektedir. Bilişim suçları, siber suçlar kapsamında değerlendirilmektedir. Sisteme bazen bilinçli bazen de bilinçsiz olarak müdahale eden ve hacker olarak adlandırılan kişiler, zarar verici işlemler yaptıklarında bu suçtan ceza alırlar.

Ankara Bilişim Avukatı

Ankara bilişim avukatı, bilişim araçlarıyla işlenmiş olan suçlarla karşı karşıya kalan insanlara, bu suç tipine karışan faillere hukuki yardım sağlar. Bilişim avukatı aynı zamanda teknolojinin gelişmesiyle bu mecraya taşınmış olan özel hukuk ilişkilerinden doğan uyuşmazlıkların çözümünde de taraflara yardımcı olur.

Bilişim Hukuku Alanında Takip Ettiğimiz Davalar

 • Yakalama, El Koyma, Arama ve Gözaltı Gibi Koruma Tedbirlerine İtiraz
 • Tutuklamaya İtiraz
 • Ağır Ceza Mahkemesinin Görevli Olduğu Ceza Davaları
 • Asliye Ceza Mahkemesinin Görevli Olduğu Ceza Davaları
 • Bilişim Suçlarına İlişkin Ceza Davaları
 • Soruşturma ve Kovuşturma Aşamalarında Şüpheli veya Sanık Müdafiliği
 • Ceza Davasının Tüm Aşamalarında Tahliye Taleplerinin Mahkemeye Sunulması
 • Ceza Davasında Mağdur veya Müşteki Vekilliği
 • İstinaf, Temyiz ve Kararın Düzeltilmesi Başvuruları
 • Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru
 • İnfaz Hukuku ve Cezaevi Uygulamalarından Kaynaklanan Sorunlara Dair Başvuru ve Her Türlü Dava
 • İnternet Dolandırıcılığı
 • Sosyal Medyanın Hukuka Aykırı Kullanılması
 • Sosyal Medya Üzerinden Gerçekleştirilen Suçlar
 • Banka Hesaplarına Girme Ve Bu Şekilde Dolandırıcılık Suçu işleme

Aslan & Duran Hukuk Bürosu

Ofisimizde bilişim hukukuna ilişkin davalar konusunda uzman avukatlar ve danışman kadromuz aracılığı ile çözüme kavuşturmaktayız. Ankara bilişim avukatı olarak yukarıda sayılan suç tipleri ile karşılaşmanız durumunda hukuki yardımda bulunmaktayız. Konu hakkındaki güncel gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Ankara Bilişim Avukatı Sık Sorulan Sorular ↓

Ankara Bilişim Avukatı, bilişim hukuku konusunda uzmanlaşmış bir avukattır. Kişisel veri koruma, siber güvenlik, elektronik ticaret gibi konularda hizmet verir.

Ankara’da bilişim avukatı seçerken, avukatın bilişim hukuku alanındaki tecrübesine, önceki davaların başarı oranlarına ve müvekkillerden aldığı geri bildirimlere dikkat etmelisiniz.

Bilişim suçları, internet üzerinden işlenen suçları kapsar ve bunlar arasında kimlik hırsızlığı, dolandırıcılık, veri ihlali gibi suçlar bulunur. Cezaları suçun niteliğine göre değişir.

Elektronik ticaret işletmeleri için bilişim hukuku, çevrimiçi faaliyetlerin düzenlenmesi, müşteri bilgilerinin korunması, elektronik sözleşmelerin oluşturulması gibi konularda rehberlik sağlar.

Bilişim Avukatı, siber güvenlik ihlallerine karşı şirketleri ve bireyleri korumak, ihlallerin etkilerini azaltmak ve yasal süreçleri yönetmek konusunda yardımcı olabilir.

Bilişim hukuku davalarının süresi, davanın karmaşıklığına, delil toplama süreçlerine ve mahkeme süreçlerine bağlı olarak değişir.

Elektronik imza, dijital belgelerin yasal olarak geçerli olmasını sağlar. Bilişim Avukatı, elektronik imza kullanımıyla ilgili yasal düzenlemelere rehberlik edebilir.

Bilişim Avukatı ile çalışmanın avantajları arasında teknik bilgi, güncel yasal bilgiye erişim, siber güvenlik konularında rehberlik ve potansiyel hukuki risklerin azaltılması bulunmaktadır.

Bilişim ile ilgili herhangi bir hukuki sorunla karşılaştığınızda, özellikle haklarınızın ihlal edildiğini düşündüğünüz durumlarda bir avukatla iletişime geçmelisiniz.

Ücretler, davaların karmaşıklığına ve gerektirdiği çalışma miktarına göre değişebilir. Avukatınızla başlangıçta bu konuyu görüşmek önemlidir.

Bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

Hemen Arayın: +90 552 846 94 30 ve alanında uzman avukatlarımızdan randevu alın.